הגשמה עושה כותרות בתקשורת

בשורה משמחת לציבור המשקיעים: לראשונה בישראל חברת השקעות בנדל”ן מציעה השקעה ספציפית בנדל”ן בתשקיף בהיתר הרשות לניירות ערך*

מהפכה היא אירוע היסטורי המשנה את פני החברה ובדרך כלל נובעת משינויים קיצוניים, החלטות גורליות, “קפיצת מדרגה” ביכולות ובאפשרויות הקיימות של החברה.

המהפכה האמיתית בתחום ההשקעות הישירות בנדל”ן בישראל התחילה בימים אלו באמצעות הגשמה, חברת ההשקעות הישירות בנדל”ן, בעלת וותק של 7 שנים, המנהלת 250 השקעות, ע”י גיוס משקיעים להשקעה בפרויקטים ספציפיים, עם 65 אקזיטים ו- 550 מיליון ₪ שכבר הוחזרו למשקיעים.

לא צריך להיות מומחה לענייני נדל”ן כדי לדעת ששנת 2016 הייתה שנה סוערת במיוחד בענף. הצעות חוק שנתקלו בהתנגדות עזה, חברות שקמו ונפלו וכתבות רבות בתקשורת – כל אלו הובילו לספקנות רבה מצד הציבור ולחוסר ודאות לגבי הצפוי לנו בשנה שזה עתה החלה.

דווקא משום כך, ההודעה של הרשות לניירות ערך בעניינה של הגשמה מהווה בשורה לציבור המשקיעים בישראל. מדובר בבשורה שהיא גם תקדים: זו הפעם הראשונה שחברת השקעות מציעה לציבור השקעה ישירה בנדל”ן באמצעות תשקיף בהיתר של הרשות לניירות ערך.

הרשות לניירות ערך עוסקת בהגנה על האינטרסים של ציבור המשקיעים, ובמסגרת תפקידה נותנת היתר לפרסום תשקיפים – אותם מסמכים המספקים גילוי מלא של כל המידע החשוב למשקיע. היתר לתשקיף מאפשר לבצע הצעה של ניירות ערך לציבור הרחב. ניירות הערך מקנים החזקות בהשקעה מסוימת. היתרון בהצעה באמצעות תשקיף על פני הצעה פרטית הוא כי ניתן לתת שקיפות וגילוי מלא על כל פרטי ההשקעה לרבות: מידע על הגשמה, הפרויקט, היזם, התוכנית העסקית וכד’, כך שלמשקיע בסיס נתונים רחב ומהימן יותר המאפשר לו לקבל החלטה מושכלת לגבי הצטרפותו להשקעה. כמו כן, על התאגיד המנפיק חלות חובות דיווח מכח חוק ניירות ערך, המאפשרות למשקיע ליהנות ממידע נגיש על ההשקעה באופן שוטף.

בינואר 2017 הגשמה הציעה למשקיעיה השקעה בהגשמה לונדון קילבורן 1001, תאגיד מקבוצת הגשמה, הראשון שקיבל היתר לגיוס הון להשקעה ישירה בפרויקט נדל”ן באמצעות תשקיף.

עו”ד חנן שמש, יו”ר הגשמה: “מדובר בבשורה של ממש, שבה הרשות לניירות ערך הובילה להסדרת הרגולציה בעולם ההשקעות בנדל”ן בישראל על ידי משקיעים פרטיים. מהלך זה מאפשר להגשמה לממש את חזונה ומאפשר לכל אדם להשקיע כל סכום, בכל מקום, בהשקעות איכותיות המנוהלות ומפוקחות באופן מקצועי וברמה הגבוהה ביותר, על פי תשקיף, בהיתר הרשות לניירות ערך”

אבי כץ , נשיא ומייסד הגשמה: “מהלך זה התאפשר בזכות עבודה קשה, מסורה ומקצועית מצד בכירי הרשות לניירות ערך והעומד בראשה, פרופ’  שמואל האוזר, ובהובלת משרד הרצוג פוקס נאמן מצד הגשמה. ללא המחויבות של הרשות לניירות ערך לשמירה על ציבור המשקיעים הקטנים, לא היה ניתן להשלים מהלך תקדימי זה”

את התשקיף ניתן לראות באתר מגנ”א של רשות ניירות ערך (מערכת גילוי נאות אלקטרונית)-  www.magna.isa.gov.il בו מוצגים תשקיפי ההשקעות של התאגידים מיד עם קבלתם מהמדווחים.

*המידע לעיל מיועד למסירה בלבד ואין בו משום הצעה לרכישת ניירות ערך או הזמנה לקבלת הצעות או משום הבטחת תשואה או רווח כלשהם, אלא הצגה כללית של אפשרות הצטרפות למאגר משקיעי הגשמה. כל האמור לעיל בכפוף לתקנון ולכללי הגשמה. הגשמה אינה אחראית או ערבה בשום צורה שהיא להחזר ההשקעות למשקיעים ובכלל זה רווחים כתוצאה מהשקעתם בהשקעות השונות. כל השקעה שאינה באמצעות תשקיף – תעשה ע”י מספר משקיעים מוגבל, כמותר על פי דין ותבוצע עפ”י מסמכי העסקה והתנאים הקבועים בהם ובכפוף למשא ומתן מפורט ולמתן פרטים נוספים למשקיעים שיגיעו לשלב המשא ומתן, שינוהל לפי סדר פנייתם לחברה ובהתאם להליך שיבוצע מולם. משקיע המעוניין להתקדם ולקבל מסמכי עסקה ופרטיה יפנה להגשמה לצורך בחינת התאמתו לקבלת פרטיה. ההשקעה המוצעת באמצעות תשקיף הינה בהיתר רשות ניירות ערך –  אין בהיתר הרשות לפרסום תשקיף משום אימות הפרטים בו, ו/או אישור מהימנותם או שלמותם, ו/או הבעת דעה על טיב ניירות הערך המוצעים, המידע והנתונים בפרסום הינם תמצית מן התשקיף שפורסם ע”י הגשמה להצגה בפני משקיעים פוטנציאליים ונערך לצורך תמצות ונוחות בלבד ואינו מהווה תחליף לעיון בתשקיף. כל הזכויות שמורות

מלאו פרטיכם ותוכלו להתעדכן בהשקעות בזמן אמת, ללא עלות וללא התחייבות:שדה חובה*