>, מידע למשקיע, פיננסים, דצמבר 2016>טיפים למתחילים: כך כדאי לפעול כדי לחסוך מס בסיום שנת 2016

טיפים למתחילים: כך כדאי לפעול כדי לחסוך מס בסיום שנת 2016

תרומות, הקדמת תשלומים, קיזוז הפסדים בשוק ההון וניכוי הוצאות: לפניכם רשימת טיפים ונושאים שכדאי לקחת בחשבון לקראת סיום שנת הכספים הנוכחית

טיפים למתחילים: כך כדאי לפעול כדי לחסוך מס בסיום שנת 2016

שנת המס מסתיימת עוד כמה ימים, ולמי שטרם הספיק – זה הזמן לבצע את הפעולות שיכולות לחסוך מאות ואלפי שקלים, ולעיתים אף יותר מכך. דו"חות המס מוגשים כמובן בעוד מספר חודשים, אך התכנון עבורם צריך להסתיים למעשה עד סוף חודש דצמבר. קיבצנו בעבורכם מספר טיפים בולטים שעשויים לסייע בחיסכון הכספי, בעיקר למי מאיתנו שאינו מומחה בניהול כספים.

* קיזוז הפסדים בשוק ההון – במידה והפסדת בבורסה ואתה מעוניין שההפסדים הללו יתקזזו עם הכנסותיך, מומלץ למכור את סכום ההשקעה. כך, למשל, במידה והשקעת מאה אלף שקלים והפסדת 300 אלף שקלים, מומלץ למכור את 70 אלף השקלים הנותרים. כך ניתן יהיה לקזז את ההפסד בפועל, שכן הרשויות לא מכירות בהפסד "על הנייר". ניתן לעשות זאת גם אם החלטת לרכוש שוב את אותה מניה.

* מס יסף – כל אדם בעל הכנסות מעל 803,520 אלף שקלים בשנה צריך לקחת בחשבון את מס היסף. בהתאם לפקודת מס הכנסה, עבור כל שקל של הכנסה מעל סכום זה ב-2016 ישולם מיסוי של 2%% מעבר למיסים הנוספים שמשולמים כך או כך. במידה ומדובר בהכנסה חריגה בשנה זו, ייתכן שמומלץ להעביר חלק מן ההכנסות המתוכננות – במידה וזה אפשרי – לשנה הבאה. בבואנו לעשות זאת, יש לקחת בחשבון שבשנה הבאה סכום התקרה יורד לכ-640 אלף שקלים וסכום המס עולה ל-3%.

* תרומות – מי מאיתנו לא אוהב לתרום? סוף השנה הוא זמן מצוין לכך. לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, על כל תרומה בסכום הגבוה מ-1900 שקלים ניתן לקבל זיכוי של כשליש מן הסכום (עבור יחיד). תרמתם כסף למטרה האהובה עליכם? מעולה! אף תקבלו על כך זיכוי.

* ניכוי הוצאות למי שעובד מביתו – כל הוצאה שמשמשת לייצור הכנסה מותרת בניכוי, וזה בדיוק הזמן לארגן את המסמכים בעבור כל ההוצאות הללו. מדובר, למשל, בהוצאות יחסיות לאחזקת הבית, שכירות, ארנונה, חשמל, מים, אינטרנט, טלפון ועוד.

* הקדמת תשלומים והוצאות – במידת הצורך, ניתן למשל לשלם שכירות לשנה הבאה, כך שההוצאות יוכרו עוד בשנה זו. מובן שביצוע צעד כזה תלוי בהיקף ההכנסות בשנה הנוכחית ובשיקולים נוספים, אך אין ספק שיש לבחון לקראת סוף השנה. ניתן כמובן להקדים הוצאות גדולות נוספות, במידת הרלבנטיות.

מה עוד כדאי לבדוק מעבר לטיפים שצוינו?

* האם הצהרת על נקודות זיכוי רלבנטיות דוגמת תואר אקדמי?

* האם ביצעת העברת כספים לפני תום שנת המס לקופות גמל וקופות השתלמות על מנת ליהנות מניכוי או זיכוי למס בהתאם לתקנות?

* כמו כן, מומלץ כמובן לפנות לאיש מקצוע להתייעצות פרטנית ומעמיקה יותר

האמור במאמר זה אינו מהווה חוות דעת או ייעוץ מקצועי והנו על בסיס מידע חלקי ותמציתי. אין בידי הכותב בכדי לשאת באחריות כלשהיא כלפי הקוראים ו/או המשתמשים במידע האמור

מלאו פרטיכם ותוכלו להתעדכן בהשקעות בזמן אמת, ללא עלות וללא התחייבות:אני מאשר/ת קבלת חומר שיווקי ומידע בנוגע להשקעות בדוא''ל
שדה חובה*
הגשמה 2019-09-23T14:23:16+00:00
$.fn.wpcf7OnloadRefill=function(){};