>, עולם הנדל"ן, אפריל 2017>משפחה לא בוחרים… דירה כן – כל אחד והדירה המתאימה לו

משפחה לא בוחרים… דירה כן – כל אחד והדירה המתאימה לו

מה מעניין את מי שעובר לגור לראשונה עם בן זוג, באיזו דירה יגור רווק תל אביבי, ואילו דיירים יפחדו מדירה עם מרפסת? דירות, ממש כמו בגדים ובני זוג, חשוב להתאים לאופי הדייר ולסגנון חייו. הכירו כמה סוגים של דירות ודיירים – כי משפחה לא בוחרים, אבל דירה כן…

לירון גומבינר, מנהלת תוכן

מי מאתנו לא התגלגל בתקופת הלימודים האקדמיים שלו בין דירות שותפים מעופשות, נוזלות, מתפוררות ונטולות חנייה, ויחד עם זאת נהנה מכל רגע? בזמנו הן נראו כמו גן עדן, היום הן היו גורמות לכם להחסיר פעימה. ואתם, התל-אביביים שבחבורה, האם אתם יכולים לדמיין את עצמכם בדירת קבלן סטנדרטית בשכונה אפרורית ומרוחקת, כשסביבכם שקט, הרבה שקט, ואף לא פיצוצייה אחת?

משפחה לא בוחרים… דירה כן – כל אחד והדירה המתאימה לו

בזכות ההבדלים בציפיות ובדרישות של הדיירים ניתן למצוא ביקוש כמעט לכל סוג של נדל"ן. משקיעים ומתווכים למדו עם הזמן למפות את הנכסים העומדים לרשותם ולהתאימם לדיירים הפוטנציאליים ולססטוס שלהם.

בואו נבחן כמה מהם:

דירה לרווק או לסטודנט צעיר

הדייר המיועד יהיה לרוב נטול אמצעים, והסטנדרטים שלו יהיו נמוכים באופן יחסי. הוא יביט בעניין בדירות שכורות קטנות וישנות, ולא יסרב לדירות הממוקמות בקומות גבוהות בבניינים ללא מעלית. הוא לא יתרגש ממיעוט חדרים, מחלל קטן ומהיעדר חלונות ורהיטים, ולרוב לא יהיה אכפת לו לדלג מעל מרצפות שבורות כשהוא קם בלילה לשירותים.

מה כן יהיה חשוב לו? מיקום, מיקום, ושוב מיקום. קרבה לאוניברסיטה שבה הוא לומד, או לא פחות חשוב – לבר השכונתי בו הוא מבלה עם חבריו. הוא גם ישמח למרפסת קטנה, כזו שתאפשר לו לנשום קצת אוויר ולא רק את העובש שבקירות.

דירה לזוג צעיר ללא ילדים

הדיירים הללו, שזה עתה קשרו את חייהם זה בזו, יבחרו לרוב דירה לא חדשה, בשל אילוצי תקציב, אך ישקיעו בקן הראשון שלהם ויהפכו אותו (עד כמה שצבע ומברשת יכולים לעשות זאת) לממלכה קטנה. מכיוון שגם כאן מדובר בצעירים דלפונים, הם יגררו רהיטים מהרחוב או מבית ההורים, והדרישות שלהם יהיו מינימליות, באופן יחסי.

דירות אלו יהיו לרוב שכורות, לא משופצות, בנות שניים-שלושה חדרים לכל היותר. קומות גבוהות ללא מעלית לא יבהילו אותם, שכן הסיוט הכרוך בהעלאת עגלת ילדים עדיין נראה להם רחוק. אם אין להם רכב פרטי, סביר להניח שגם חנייה צמודה לא תעסיק אותם. גם כאן יש חשיבות למיקום. אך המחשבה העיקרית היא על הקרבה למקום העבודה ולא על הבר הקרוב.

דירה לזוג נשוי עם ילדים קטנים

דיירים אלו, הניתנים בקלות לזיהוי הודות לעיניהם הטרוטות מחוסר שינה ולבגדיהם המוכתמים בפליטות מטרנה של התינוק שזה עתה נולד, יחפשו דירות שכורות או דירות לקנייה בנות שלושה עד חמישה חדרים. הם יחפשו דירות המצוידות במעלית, או לכל הפחות כאלו הממוקמות בקומה נמוכה. כל נושא הבטיחות יהיה בראש מעיניהם, ועל כן רצון למרפסת יבוא בחשבון רק אם היא תעמוד בכל התקנים.

דיירים אלו יקפידו על קרבת הדירה לגני ילדים, לבתי ספר ולפארקים, ויעדיפו להתמקם בשכונות חדשות המאוכלסות במשפחות בתחילת דרכן. אם הדבר יתאפשר, בני הזוג יעדיפו לחיות במרחק קצר (אך לא קצר מדי) מההורים. הם ישמחו לקירות מבודדים למניעת רעשים ולחללים היכולים לשמש כחדרי עבודה וחדרי ילדים.

דירה המיועדת לפנסיונרים ולזוגות שילדיהם פרחו מהקן

דיירים אלו, שחלקם גרו שנים ארוכות בדירות גדולות או בבתים פרטיים מרווחים, נמצאים כעת בשלב של שינוי בחיים: הילדים עזבו את הקן והבית נהיה גדול מדי עבורם. בשל כך הם יסתפקו בחלל מגורים קטן יחסית, כ – 50 מ"ר בהחלט יספקו להם מענה מצוין.

דיירים אלו לא ייבהלו מדירות ישנות, אך הם יוודאו שהן עברו שיפוץ מסיבי ושהבניין מתוחזק היטב. בנוסף, דירותיהם ירוהטו לא פעם בריהוט ישן אך איכותי. הם יקפידו על נגישות לקופת חולים ולמרכז מסחרי קרוב, ובדירה עצמה יחפשו את קיומו של מעבר מהיר בין חדר השינה לחדרי השירותים והמקלחת. גם זהות השכנים תהיה חשובה להם, והם יתעקשו ברוב המקרים על אזור בטוח ושקט.

לסיכום, דירות, ממש כמו בגדים ובני זוג, בד"כ מותאמות לגיל הדייר, לאורח החיים שלו ולסטטוס המשפחתי הנוכחי שלו. לכל סיר יש מכסה, ולכל אדם יש דירה המתאימה לו – וטוב שכך.

מלאו פרטיכם ותוכלו להתעדכן בהשקעות בזמן אמת, ללא עלות וללא התחייבות:אני מאשר/ת קבלת חומר שיווקי ומידע בנוגע להשקעות בדוא''ל
שדה חובה*
הגשמה 2019-09-23T11:41:03+00:00
$.fn.wpcf7OnloadRefill=function(){};