ארבע מי יודע?

חג הפסח כבר עוד שניה כאן ומריחים את ריח האביב, אבל במקום ארבע הקושיות של "מה נשתנה", החלטנו לאגד עבורכם ארבע שאלות יסוד ששואל כל משקיע הצועד את צעדיו הראשונים בתחום הנדל"ן. בברכת אביב צומח ופורה 

בשמת בידרמן, מנהלת תוכן 

1. למה דווקא נדל"ן?

מזל טוב! נפל לחיקכם סכום כסף לא מבוטל, ואתם רוצים להשקיע אותו איפשהו. אז למה נדל"ן?

  1. צפי לרווחים גבוהים לאורך זמן – אם נביט בשוק הנדל"ן נראה כי יש מגמת עליית מחירים ברורה בעשרות השנים האחרונות. לפי נתונים של בנק ישראל, בעשור האחרון, הניבו השקעות בדיור תשואות גבוהות יותר מאשר מקבילותיהן בשוק ההון.
  2. יציבות – השקעה בנדל"ן היא השקעה סולידית ומניבה, מהסיבה הפשוטה שאנשים תמיד יצטרכו מקום לגור בו. ברגע שיש לכם בעלות מסוימת בקרקע, גם אם תהיה ירידה בערך הנכס, הוא לא הולך לשום מקום, ובידיכם ההחלטה אם למכור אותו ומתי.
  3. מינוף בנקאי – מינוף בנקאי הוא מושג כלכלי שהמשמעות שלו פשוטה: בהשקעות נדל"ן אפשר להשקיע הון עצמי נמוך יחסית, אבל להרוויח כאילו השקעתם יותר. איך זה קורה? בזכות ההלוואה שתקבלו מהבנק, תוכלו להשקיע רק חלק משווי הנכס, ולקבל תשואה כאילו השקעתם בכולו. מובן שעל התענוג הזה תיאלצו לשלם ריבית, אך נכון להיום היא נמוכה יחסית.

 ארבע שאלות יסוד למשקיע המתחיל

2. איך לבחור בהשקעה שהכי מתאימה לכם?

אוקיי, החלטתם שאתם הולכים על זה ומשקיעים בנדל"ן. אבל רגע, יש כל כך הרבה אפשרויות להשקעה! אז כדי להתחיל לעשות לעצמכם סדר בראש, תשאלו את עצמכם כמה שאלות:

  1. כמה כסף יש לכם? מן הסתם, הסכום שיש בידיכם יקבע באיזו השקעה תבחרו.
  2. האם אתם צריכים את הכסף הזה למחייה או לתאריך מסוים? לפי התשובה לשאלה הזו, תבחרו את אופי ההשקעה – השקעה בפרויקט קיים תניב לכם תזרים קבוע; בעוד שהשקעה בייזום, כלומר בבנייה, תניב לכם לרוב סכום גדול בבת אחת, כאשר הנכס יימכר.
  3. איפה כדאי להשקיע? האם להשקיע באזור שבו המחירים כבר גבוהים ולא צפויה עלייה? או שאולי כדאי לבחור באזור מתפתח, שבו יש צפי לעליית מחירים?
  4. מה קורה אם משהו משתבש בדרך? נדל"ן הוא לא מדע מדויק, וכמו בכל השקעה גם כאן טמון סיכון – היתרים שלא מתקבלים בזמן, עיכובים בבנייה, שוכרים שלא משלמים ושאר ירקות. במקרה כזה תרצו שמישהו ישמור עליכם וידאג לכסף שהשקעתם. בהגשמה מועסקים 100 אנשי מקצוע שעובדים בשבילכם: עורכי הדין שינסחו את החוזים שיגנו על האינטרסים שלכם, רואי חשבון שידאגו להעברת התשלום ולנושא המסים; והאנליסטים שנמצאים כל הזמן עם היד על הדופק בפרויקט.

3. איך לבחור יזם?

היזם הוא שותף חשוב מאוד להשקעה. הרבה תלוי בו: לוחות הזמנים, איכות הפרויקט ואנשי המקצוע. אז כשכל כך הרבה מונח על הכף, איך אפשר להיות בטוחים שבחרנו באדם הנכון?
מחלקת הפיתוח העסקי של הגשמה בודקת בקפידה כל יזם. אנשי הגשמה נפגשים איתו, מבקרים בפרויקטים קודמים שהוא יזם, מתשאלים את העובדים שלו, בוחנים את השותפים שלו ומבררים האם היו נגדו תביעות משפטיות. כל זאת, כדי להבין האם הוא ראוי להיות שותף בהשקעה.

4. בארץ או בחו"ל?

הרבה משקיעים פונים אלינו ואומרים שהם משקיעים רק בארץ. זה קרוב, מוכר והמחירים גבוהים. הכל נכון, אבל ארץ ישראל – יפה ושלנו ככל שתהיה – היא חצי סיכה על מפת העולם, והאפשרויות להשקעה כאן מוגבלות. כדי להרוויח בנדל"ן, כדאי להשקיע ב"אזור הבא" – המיקום שעוד לא מיצה את הפוטנציאל שלו, זה שכל הנחלים מתחילים לזרום אליו, רגע לפני שהמחירים מתחילים לעלות. כך, הצפי לרווח בהשקעה גדל.
אבל איך אפשר להתחיל בכלל למפות את כל האזורים בעולם, ולהבין מה האזור החם הבא? כאן הגשמה נכנסת לתמונה, ואנשי המקצוע שלנו יעזרו לכם לדוג באוקיינוס את הדג שיתאים לכם, ולא תצטרכו להסתפק בסרדין מהכנרת.

אלה כמובן רק ארבע קושיות מתוך לא מעט שאלות שתצטרכו לשאול את עצמכם (ולתת להן תשובות) לפני תחילת ההשקעה. ככל שתמשיכו להעמיק בנושא, הדברים יהפכו למובנים יותר והכיוון ייראה ברור יותר. אנחנו בהגשמה נשמח לתת מענה נוסף, ולסייע לכם לסלול את הדרך הכי נכונה עבורכם.

* האמור במאמר זה אינו מהווה חוות דעת או ייעוץ מקצועי והוא על בסיס מידע חלקי ותמציתי. אין בידי הכותבים בכדי לשאת באחריות כלשהיא כלפי הקוראים ו/או המשתמשים במידע האמור.

מלאו פרטיכם ותוכלו להתעדכן בהשקעות בזמן אמת, ללא עלות וללא התחייבות:אני מאשר/ת קבלת חומר שיווקי ומידע בנוגע להשקעות בדוא''ל
שדה חובה*
הגשמה 2019-09-23T10:17:06+00:00
$.fn.wpcf7OnloadRefill=function(){};