>, מאמרים, עולם הנדל"ן>סיפורו של יזם – ראיון אישי עם דניאל מיילס, שותף ומנכ"ל בחברת היזמות מהמובילות בארה"ב Crown Holdings

סיפורו של יזם ראיון אישי עם דניאל מיילס, שותף ומנכ"ל בחברת יזמות Crown Holdings מהמובילות בארה"ב 

במסגרת סדרת ראיונות שאנו עורכים עם יזמים שעובדים עם הגשמה, פגשנו את דניאל מיילס, שותף ומנכ"ל בחברת יזמות Crown Holdings מהמובילות בארה"ב. דניאל בעל ניסיון עשיר בתחום הנדל"ן בארה"ב, מספר לקוראי מגזין הגשמה על הצעד הראשון שלו בעולם יזמות הנדל"ן, על הדרך, האתגרים וההצלחה

לירון מעוז, מנהלת תוכן

היכן התחילה הקריירה שלך בעולם היזמות?

ברגע שסיימתי את הלימודים ידעתי שאני רוצה להיות אדון לעצמי. תמיד הייתי בחור עצמאי וברגע שהשתחררתי מהמסגרות ומלימודיי האקדמיה, החלטתי שזה הזמן לעשות את הצעד הראשון של דריסת הרגל שלי בעולם העסקים. במהלך ניסיונותיי להתחיל את דרכי כיזם צעיר, בדקתי מספר אפשרויות שונות במגוון תחומי קריירה. ניסיתי להשתלב בתעשיות שונות ולבסוף מצאתי את היעוד שלי בתחום הנדל"ן בכלל וביזמות בפרט.

מה היה הצעד הראשון שלך בעולם היזמות?

כבר מהשלבים הראשונים בכניסה שלי לעולם הנדל"ן הרגשתי שזה תחום שמתאים לי ורציתי ללמוד ממנו עוד וכמה שיותר. הצעד הראשון שעשיתי היה לקפוץ למים העמוקים כשרכשתי מתחם מגורים הכולל 24 יחידות דיור. הגישה האמיצה שסיגלתי לעצמי, גישת "הכל או כלום" השתלמה, ומאז ועד היום מימנתי, רכשתי ומכרתי למעלה  מ- 10,000 יחידות דיור בסה"כ של מולטי-פמילי.

עם אילו קשיים התמודדת במהלך הדרך?

ההצלחות אכן הגיעו, אך איתן גם האתגרים שצצו בדרך. בתחילת שנות ה- 2000 ממשלת ארה"ב עודדה רכישת דירות בצורה אגרסיבית, כלומר הממשלה לחצה על הציבור ללכת ולרכוש דירות, דבר שהחליש את שוק המולטי-פמילי ואת שוק הדיור הכללי, ובסופו של דבר הוביל לקריסת שוק הדיור האמריקאי. למרות האתגרים שקיימים בתחום היזמות וקריסת שוק הנדל"ן, הצלחתי לשמחתי להחזיק את הראש מעל המים, צלחתי את התקופה הקשה והמאתגרת ואף יצאתי מחוזק כתוצאה מעבודה קשה והתמדה.

סיפורו של יזם – ראיון אישי עם דניאל מיילס, שותף ומנכ"ל בחברת היזמות מהמובילות בארה"ב Crown Holdings

תוכל לציין פרויקט שאתה גאה בו במיוחד?

אני יכול לחשוב על פרויקט אחד שאני גאה בו במיוחד: בשנת 2014 הובלתי, יחד עם משקיעי הגשמה, השקעה בפרויקט בג’ורג’יה אטלנטה – The Avenues – פרויקט של רכישה, השבחה ומימוש קומפלקס בן 392 דירות מאובזרות למגורים. הקומפלקס כלל חניות, בריכת שחייה, מרכז כושר, מועדון וגן שעשועים. הפרויקט היה צפוי להימשך 3 שנים אך הוא נמכר והסתיים בהצלחה לאחר שנתיים בלבד.

איך פגשת את הגשמה?

מערכת היחסים שלנו עם הגשמה החלה בשנת 2013. מר' אבי כץ ועו"ד חנן שמש יצרו עמנו קשר לאחר שקיבלו המלצות חמות ממכרים וקולגות בשוק הנדל"ן באטלנטה. מיד לאחר שנוצר הקשר הראשוני, מר' כץ ועו"ד שמש הגיעו אלינו לאטלנטה, בדקו בקפידה את האופרציה של החברה, הניסיון שלנו, מספר העסקאות שבוצעו בעבר וכמה אקזיטים השגנו מתוכם. לשמחתנו עברנו בהצלחה את כל הבדיקות שמבצעת הגשמה וזמן קצר לאחר הביקור יצאנו לדרך עם ההשקעה בפרויקט בג'ורג'יה אטלנטה. מאז ועד היום ביצענו יחד עם הגשמה 22 השקעות בפרויקטי נדל"ן שונים, כשמתוכם יש בידינו כבר 11 אקזיטים.

לטובת הקוראים שלנו שמעוניינים להיכנס לתחום היזמות, אילו תכונות חשובות לדעתך צריך כדי להיות יזם?

בראש ובראשונה ועוד לפני שמדברים על תכונות, יש את מה שיזם טוב צריך לעשות. יזם טוב חייב לערוך היכרות מעמיקה עם השוק. ההיכרות, הידע ועם הזמן גם הניסיון יקנו לו כח ויכולות גבוהות, כיוון שידע זה כח. ואם נחזור לתכונות החשובות שצריך כדי להיות יזם אז לדעתי אמינות, כבוד, מקצועיות, הופעה נאותה ובנוסף לא פחות חשוב בעיניי להקפיד על קשר יומיומי ויחס חם ומתעניין לעובדים וחברי הצוות כיוון שהם אלו שמניעים את הגלגלים של העסק.

מה היתרון בעבודה מול הגשמה ביחס לחברות השקעה אחרות?

הגשמה, בדומה ליזמים הטובים ביותר, מחזיקה בתכונות זהות לתכונות שציינתי קודם: הבנה, ידע, ניסיון ומקצועיות. בנוסף הזמינות המידיית, מהימנות וגמישות גם הן נותנות להגשמה יתרון גדול בהשוואה לחברות מתחרות בתחום.

לסיכום, אם לא היית עוסק ביזמות בנדל"ן, במה היית עוסק לדעתך?

אני אוהב את מה שאני עושה וכל בוקר מודה על כך שבחרתי בתחום יזמות בנדל"ן. אני מאמין שההישגים הרבים שהשגתי לאורך הדרך משמשים כהוכחה לכך, אבל אם יש דבר אחד שיכול להתחרות באהבה שלי למה שאני עושה, זה החיבה שלי לתחום האומנות. אם לא הייתי יזם, אני מאמין שהייתי עוסק ומתמחה בתחום האומנות.

קבוצת Crown Holdings היא קבוצה מובילה המאגדת תחתיה מספר חברות בת, בהן חברה ייעודית לנכסי Multi Family המתמחה בתחום הנדל”ן בדרום מזרח ארה”ב. לאנשי החברה למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום היזום, הבנייה והאחזקה.

מלאו פרטיכם ותוכלו להתעדכן בהשקעות בזמן אמת, ללא עלות וללא התחייבות:אני מאשר/ת קבלת חומר שיווקי ומידע בנוגע להשקעות בדוא''ל
שדה חובה*
הגשמה 2019-09-22T15:32:03+00:00