>, עולם הנדל"ן, נובמבר 2018>לא בונים מגדלים באוויר

לא בונים מגדלים באוויר

מחקר חדש מציג תוצאות מפתיעות: עלות התחזוקה של בניינים בני 30 קומות היא הזולה ביותר

בשמת בידרמן, מנהלת תוכן

לא בונים מגדלים באוויר

מחקר שנערך במכון אלרוב לחקר הנדל"ן בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, העלה נתונים מעניינים בנוגע לעלויות התחזוקה של בנייני מגורים: עד 15 קומות, עלויות התחזוקה של הבניין, פר דירה, עולות; אולם מ-15 קומות עד 30 – העלויות יורדות.

בכתבה, שהתפרסמה ב-22.11.2018 במדור הנדל"ן של אתר "כלכליסט", הוצגו תוצאות המחקר, שבחן את הקשר בין עלויות התחזוקה של בניין, פר דירה, לבין גובהו והיקף השטחים המשותפים בו. הגורם לנתונים הללו טמון במערכות הטכניות: כל בניין כולל מגוון מערכות טכניות – מים, גז, חשמל, אינסטלציה, מיזוג אוויר. בבניינים של 15 עד 30 קומות, המערכות הללו זהות, וכך, ככל שהמגדלים גבוהים יותר, עלות התחזוקה של אותן מערכות מתחלקת בין יותר דירות.

בנוסף לכך, החוקרים ממליצים שכדי להפחית את העלויות אף יותר, יש להגדיל את מספר הדירות בכל קומה לארבע דירות לפחות, ולצמצם את השטחים המשותפים בקומות התחתונות לטובת שטחי מסחר.

הפרויקט המשותף החדש של הגשמה וקבוצת מנרב, מיישם את העקרונות המדוברים במאמר, ומציג בנייה לגובה יעילה ובת-קיימא: המגדל – שייבנה בשכונת קיפס ביי במנהטן – יכלול 35 קומות ו-100 דירות, וכן שטח מסחרי. רוב קומות המגורים בבניין כוללות ארבע דירות ומעלה.


מלאו פרטיכם ותוכלו להתעדכן בהשקעות בזמן אמת, ללא עלות וללא התחייבות:


  [notphone]

  [/notphone]
  [phone]

  [/phone]

  אני מאשר/ת קבלת חומר שיווקי ומידע בנוגע להשקעות בדוא''ל
  שדה חובה*
  Hagshama 2019-09-23T11:12:10+03:00