>, מאמרים, מידע למשקיע>כמו המשקיעים הגדולים: כך תרכשו מתחמי מולטי-פמילי בארה"ב

להשקיע כמו המשקיעים הגדולים: כך תרכשו מתחמי מולטי-פמילי בארה"ב

ההשקעה במתחמי מולטי-פמילי בארה"ב הפכה לפופולארית במיוחד בקרב כרישי נדל"ן וותיקים, גופים מוסדיים וחברות השקעות. בשנים האחרונות, הודות למודל ההשקעה של הגשמה, שוק ההשקעות במולטי -פמילי נפתח גם בפני משקיעים 'רגילים' וזו הזדמנות טובה להכיר את התחום ולהבין כיצד גם אתם תוכלו להשקיע בנדל"ן ולהגדיל את הסיכוי ליהנות מתשואות טובות

גלינה קפלן, מנהלת פיתוח עסקי

בשנים האחרונות התפתח בארה"ב ענף נדל"ן אטרקטיבי במיוחד – שוק המולטי-פמילי. מדובר למעשה במתחמי מגורים בשיטת 'הכול כלול': מעין קיבוץ קטן המכיל בתים או דירות להשכרה ומציע לדיירים את כל הדרוש להם למחייה: ריהוט מלא, מועדון כושר, חדרי מוזיקה, מגרשי טניס, חדרי ספא, בריכות מחוממות, מרכז קהילתי, גני ילדים ועוד. מתחמים אלו ממוקמים בדרך כלל בפרברים של ערים גדולות, הם נמצאים במרחק קצר ממרכזי הקניות והבילוי של העיר, ולרוב מאוכלסים במשפחות מבוססות ממעמד הביניים ומעלה.

להשקיע כמו המשקיעים הגדולים: כך תרכשו מתחמי מולטי-פמילי בארצות הברית

רקע להתפתחות של מקבצי דיור בארה"ב

לפריחתם של מתחמי המגורים הללו אחראית ההתפתחות התעשייתית בארה"ב. מאז תום מלחמת העולם הראשונה, ובעקבות ההתפתחות התעשייתית שבאה לאחריה, התרבו שעות העבודה בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. בחיפושיהם אחר עבודה החלו אמריקאים רבים לנדוד ולעבור דירות וכך נוצרה צורת חיים חברתית חדשה: Multi Family Resorts, מקבצי דיור להשכרה.

שוק המולטי-פמילי בארה"ב – צורת מגורים שהפכה להזדמנות עסקית

בעקבות המשבר הכלכלי בשנת 2008 חווה שוק הנדל"ן העולמי זעזועים רבים, אך כדברי המשפט הידוע, בכל משבר טמונה הזדמנות. התנאים הכלכליים שהבשילו בעקבות המיתון הובילו יזמים ומשקיעים לבחון את שווקי הנדל"ן השונים ולחפש הזדמנויות להשקעה וגם המשקיעים הישראליים זיהו את הפוטנציאל הקיים במדינות בעלות כלכלה חזקה, כגון ארה"ב, גרמניה ועוד.

קו החשיבה שהנחה את היזמים היה פשוט: מרבית האנשים אינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש בתים; השקעה מסוג זה תניב תזרים מזומנים מדי רבעון; ובנוסף, תמיד יהיה ביקוש לדירות מגורים במודל של שכירות, מה שהופך את אפיק השקעה זה לכדאי ומשתלם לטווח ארוך.

השחקנים הגדולים כבר שם

באופן טבעי קרצו מתחמי המולטי-פמילי ל'תותחים הכבדים': חברות ההשקעות הגדולות, הגופים המוסדיים ומשקיעי נדל"ן וותיקים. בשנים האחרונות התמלאה העיתונות הכלכלית בדיווחים על עסקאות גדולות שבוצעו בתחום והניבו תשואות נאות, בין היתר הודות לביקוש ההולך וגדל לדירות להשכרה בארה"ב. נכון להיום, ההיצע של הדירות להשכרה בארה"ב קטן מהביקוש מה שמעניק יתרון לא מבוטל למשקיעים והופך את מתחמי המולטי-פמילי לפופולאריים במיוחד.

במהלך שנת 2009 זיהתה חברת הגשמה הזדמנות לצאת עם מודל השקעה ייחודי, המאגד מספר משקיעים בסכומי כסף נמוכים יחסית במטרה להיכנס להשקעת נדל"ן אחת גדולה. עם השנים הפכה הגשמה לשחקנית המובילה בתחום השקעות הנדל"ן בישראל וכיום היא מחזיקה פורטפוליו הכולל אלפי דירות בשווי כולל של מיליארדי דולרים.

גם הגופים המוסדיים בישראל הבינו שבענף זה רמת הסיכון נמוכה יחסית ופוטנציאל התשואה גבוה, ולכן יותר ויותר משקיעים נכנסו להשקעה מסוג זה. מ- 2009 ועד היום השקיעו חברות הפנסיה הישראליות, וביניהן מגדל, מנורה, עמיתים, הפניקס ואחרות, מאות מיליוני דולרים ברכישת מתחמי דיור להשכרה בארה"ב.

להלן פירוט של חלק מהשחקנים הגדולים המשקיעים בתחום זה:

  • אלקטרה נדל"ן בתחילת 2016 הודיעה על כניסה לתחום מתחמי הדיור בארה"ב. מאז היא רכשה כ- 6,900 יחידות דיור מידי אלקו וביצעה עסקאות נוספות לבדה וכיום היא מחזיקה בפורטפוליו הכולל כ-13,850 יחידות דיור בשווי כולל של 1.4 מיליארד דולר. בנוסף פעלה אלקטרה נדל"ן לגיוס קרן בהיקף של עד 200 מיליון דולר להשקעה בתחום של מתחמי דיור בארה"ב, והיא מתעתדת להשקיע בעצמה כ- 30 מיליון דולר בקרן זו. הקרן מתכננת לרכוש מתחמי דיור ב- 600-700 מיליון דולר (לאחר מינוף) ולהחזיק כ- 6,000 דירות ב- 15-20 מתחמים שונים.
  • ביטוח מגדל במרץ 2016 דיווחה חברת הביטוח על כך שרכשה בסכום של 167 מיליון דולר שלושה מתחמי דיור בארה"ב הכוללים 1,056 יחידות דיור להשכרה. העסקה בוצעה בשיתוף עם משקיעים נוספים, וביניהם חברת הנדל"ן האמריקאית White Oak Partners.
  • קרן בלו אטלנטיק ובית ההשקעות פסגות ביולי 2016 הודיעו על השקעה בשווי של 87 מיליון דולר במתחמי מולטי-פמילי בעיר אטלנטה בארה"ב.
  • ביטוח מנורה ופסגות באוגוסט 2016 פורסם ב'דה מרקר' על עסקת ענק ההולכת ומתגבשת בשיתוף פעולה בין חברת הביטוח מנורה, בית ההשקעות פסגות וחברת עמיתים, וכן לארי סילברסטיין, משקיע נדל"ן אמריקאי מפורסם, לשעבר הבעלים של מגדלי התאומים. גם השותפים לעסקה זו בחרו באפיק ההשקעה האטרקטיבי והשקיעו 1.5 מיליארד דולר ברכישת מתחמי מולטי-פמילי בוושינגטון, בירת ארה"ב.
  • חברת אלקו של גרשון זלקינד מחזיקה כיום פורטפוליו של 20 אלף יחידות דיור בשווי של 2 מיליארד דולר.
  • יצחק תשובה ויקיר גבאי מחזיקים פורטפוליו של 11 אלף יחידות דיור בשווי של 1.14 מיליארד דולר.
  • קרן משותפת של פסגות ופועלים שוקי הון מחזיקה פורטפוליו של 3,000 יחידות דיור בשווי כולל של 350 מיליון דולר.

להשקיע היום, לגרוף רווחים בעתיד – גם אתם יכולים

ההשקעה במתחמי מולטי-פמילי כבר אינה נחלתם של החברות הגדולות בלבד. גם אתם – כן, אתם, שמעולם לא השקעתם קודם לכן – יכולים להשקיע כיום בנדל"ן מניב בארה"ב, ואתם לא חייבים לעשות זאת לבד כיוון שיש חברות השקעה שיוכלו לתת לכם את הליווי המקצועי. ההמלצה שלנו הייתה ונשארה תמיד להיעזר בחברת השקעות נדלן בארה"ב המתמחה בתחום, כדוגמת הגשמה.

הגשמה היא חברת השקעות המאפשרת למשקיעים פרטיים לשתף פעולה ולהשקיע יחד בהשקעה גדולה. כפי שפורסם בתשקיף הגשמה בהיתר רשות ניירות ערך ממאי 2017, הגשמה מנהלת כיום 250 השקעות בישראל ובחו"ל והשלימה 77 אקזיטים בממוצע תשואות של 14% נטו לשנה (לפני מס). עד כה הוחזרו למעלה מ-700 מיליון ש"ח למשקיעי החברה, ורבים מהם הפכו למשקיעים חוזרים אשר ממשיכים להשקיע גם היום.

יחד עם הגשמה, המאתרת ומסננת עבורכם השקעות חדשות ומפקחת על כל השקעה מהתחלה ועד הסוף, תוכלו להשקיע בחוכמה ולהיכנס לשוק המתפתח ומלא הפוטנציאל של מתחמי הדיור בארה"ב. אנו מזמינים אתכם להצטרף להגשמה – ולהתחיל להניח את היסודות לבניית עתיד פיננסי טוב יותר עבורכם.

מלאו פרטיכם ותוכלו להתעדכן בהשקעות בזמן אמת, ללא עלות וללא התחייבות:אני מאשר/ת קבלת חומר שיווקי ומידע בנוגע להשקעות בדוא''ל
שדה חובה*
הגשמה 2019-09-18T12:04:22+00:00