>, עולם הנדל"ן, יוני 2018>קבלו אותם: 5 היעדים החמים להשקעה בארה"ב

קבלו אותם: 5 היעדים החמים להשקעה בארה"ב ב-2018

צמיחה כלכלית, הגירה חיובית ופיתוח אורבני – את המיקומים הטרנדיים בשוק הנדל"ן אפשר לזהות לפי כל מיני סימנים; אבל לפעמים יש איזה גורם אחר, משהו חמקמק שקשה לשים עליו את האצבע. כדי לסייע בהחלטה, אספנו את מומחי הנדל"ן של הגשמה ושאלנו אותם – איפה כדאי להשקיע בארה"ב השנה?

בשמת בידרמן, מנהלת תוכן

מרכז בנקאות ארצי: ברמינגהאם, אלבמה

ברמינגהאם היא המטרופולין הגדול ביותר במדינת אלבמה בארה"ב, המונה 1.2 מיליון בני אדם. בעשורים האחרונים עברה ברמינגהאם תחייה משמעותית, והפכה למרכז רפואי, פיננסי ואוניברסיטאי. העיר משכה אליה בנקים, חברות ביטוח וחברות תקשורת.

קבלו אותם: 5 היעדים החמים להשקעה בארה"ב

כיום נחשבת ברמינגהאם לאחד ממרכזי העסקים החשובים ביותר בדרום ארה"ב, וכאחד ממרכזי הבנקאות הגדולים בכל ארה"ב. בשנים האחרונות ברמינגהאם מסתמנת כאחת הערים המועדפות על ידי קהילות שונות למגורים וגידול משפחה, בזכות הרפואה המתקדמת, רמת החינוך הגבוהה ותרבות הפנאי המפותחת. קו הרקיע של העיר משובץ מנופים, אשר יוחלפו במאות חדרי מלון, בתי מגורים חדשים, שטחים ירוקים ומקומות בילוי. נכסים ריקים הופכים למרכזי חברות-ענק ומתמלאים בעובדים חדשים.

המגזין Business Journal מדווח על 600 מיליון דולר שהושקעו בפרויקטים של בנייה. שוק הנדל"ן בברמינגהאם יציב ואטרקטיבי – פרמטרים שהופכים את העיר ליעד פופולרי עבור משקיעים חדשים. גם בהגשמה זיהו את הפוטנציאל של ברמינגהאם, וממש לאחרונה עלתה השקעה חדשה בעיר – רכישה והשבחה של מולטיפמילי הממוקם באחת השכונות הטובות בעיר.

פוטנציאל עסקי להשקעה ב-Midwest

ה-Midwest, המערב התיכון, הוא אחד מארבעה אזורים בארה"ב, והוא כולל את המדינות אוהיו, איווה, אילינוי, אינדיאנה, דקוטה הצפונית, דקוטה הדרומית, ויסקונסין, מיזורי, מינסוטה, מישיגן, נברסקה וקנזס. נכון ל-2012, ב-Midwest חיים כ-65 מיליון איש.

בעבר, הייתה כלכלת המערב התיכון מושתתת על חקלאות ענפה ותעשייה כבדה, דוגמת תעשיית הרכב בדטרויט. כיום, צמיחה כלכלית, התפתחות תחום הלוגיסטיקה, גידול במקומות התעסוקה, הגירה חיובית של צעירים ופיתוח מואץ הכולל שיטה חדשנית להפקת נפט באוהיו ובקליבלנד; לצד מחירי נכסים ועלות מחיה נמוכים יחסית – הופכים את ה-Midwest לפוטנציאל השקעה משתלמת. ב-Midwest נמצאת שיקגו, שהיא הלב הפועם של כלכלת המערב התיכון ודורגה כמרכז העסקים הרביעי החשוב בעולם, על פי אינדקס הערים העולמי של חברת מאסטר קארד.

להגשמה מגוון השקעות במערב התיכון, בערים אינדיאנפוליס (אינדיאנה), לנסינג (מישיגן), קנזס סיטי (מיזורי), דה מוין (איווה) ושיקגו (אילינוי).

לאט אבל בטוח: וושינגטון די. סי.

וושינגטון די. סי. היא עיר הבירה של ארה"ב, ובמטרופולין וושינגטון די. סי. מתגוררים כ-5.4 מיליון בני אדם, והוא המטרופולין השמיני בגודלו בארה"ב. בדומה לערי בירה אחרות בעולם, הרבה ממקומות התעסוקה בעיר הם בחסות הממשלה וגופים הקשורים אליה, לצד תעשיית היי טק נרחבת, הקשורה במישרין או בעקיפין לממשל ולסוכנות ה-NSA.

גם לתיירות מקום של כבוד בכלכלת העיר: ב-2012 מיליון תיירים ביקרו בוושינגטון די. סי., והוסיפו כ-4.8 מיליארד דולר למשק המקומי. ב-2014, התוצר הגולמי של מטרופולין וושינגטון די. סי. היה 435 מיליארד דולר, מה שהופך אותו לכלכלת המטרופולין השישית בגודלה בארה"ב.

שוק הנדל"ן בוושינגטון די. סי. רשם צמיחה משמעותית בשנים 2013 ו-2014. עבור משקיעים, שוק הנדל"ן מראה סימני עלייה מתונים אך בטוחים, וממשיך לשמור על צמיחה מתמדת.

הנדל"ן מניע את העיר: נאשוויל, טנסי

נאשוויל היא עיר הבירה של טנסי, והמטרופולין הגדול ביותר בארה"ב, בעל צמיחת האוכלוסייה המהירה ביותר. לפי הערכות, כיום חיים במטרופולין 1.66 מיליון בני אדם. אף על פי שנאשוויל ידועה כמרכז המוזיקה של ארה"ב, למעשה התעשייה החזקה ביותר בעיר היא תחום הרפואה, עם מעל 300 חברות בתחומי הבריאות, כולל התאגיד להפעלת בתי חולים פרטיים הגדול בעולם.

נאשוויל מושכת אליה עסקים רבים, ולרבות מחברות הענק עולמיות יש מרכזים עסקיים בעיר. ב-2017, נאשוויל דורגה במקום השלישי בארה"ב ברשימת הערים בעלות הצמיחה הגדולה ביותר בכלכלה, ותפסה את המקום הראשון ברשימת ה"שוק הדיור החם ביותר באמריקה" של אתר הנדל"ן Zillow, לפני סיאטל ואורלנדו.

לאחרונה, הפך שוק הנדל"ן למנוע של כלכלת העיר: ב-2016, דורגה נאשוויל במקום ה-7 בארה"ב ברשימת הערים האטרקטיביות ביותר למשקיעים בנדל"ן. הגידול בהשקעות באזור נובע בעיקרו מהתאמה גבוהה לתוכנית המתאר בעיר – יזמים יכולים לבנות פרויקטים בעלי עירוב שימושים, הכוללים מגורים, משרדים, קמעונאות ובילוי. בנוסף לכך, העיר השקיעה רבות בפארקים ציבוריים. כבר לפני שלוש שנים הגשמה רשמה אקזיט מוצלח מאוד בעסקה בנאשוויל.

תעשייה מפותחת ושדה תעופה בינלאומי: מטרופולין דאלאס-פורט וורת', טקסס

בדאלאס-פורט וורת', או DFW, מתגוררים 6 מיליון איש, והוא המטרופולין הגדול ביותר בטקסס והרביעי בגודלו בארה"ב. יש בו תעשייה מפותחת, ויעידו על כך 22 החברות מתוך רשימת 500 החברות הגדולות בארה"ב של מגזין פורצ'ן, אשר ממוקמות במטרופולין, בריכוז השלישי בגודלו של חברות בארה"ב אחרי ניו יורק ושיקגו.

נמל התעופה הבינלאומי DFW הוא נמל התעופה הרביעי העמוס ביותר בעולם, עם כמעט 900 טיסות מדי יום ל-229 יעדים ברחבי הגלובוס. DFW ידוע בשירותי הבריאות שלו ובחינוך הטוב שהוא מציע לתושביו; לצד חיי לילה עם מסיבות, מסעדות ומועדונים, שאותם פוקדים הסטודנטים מעשרות האוניברסיטאות והמכללות במטרופולין.

בזכות כל אלה, DFW הפך ליעד פופולרי להשקעה בנדל"ן, והשוק גדל במהירות. התשקיף השישי של הגשמה מציג השקעה במולטיפמילי ב-DFW.

מלאו פרטיכם ותוכלו להתעדכן בהשקעות בזמן אמת, ללא עלות וללא התחייבות:


  [notphone]

  [/notphone]
  [phone]

  [/phone]

  אני מאשר/ת קבלת חומר שיווקי ומידע בנוגע להשקעות בדוא''ל
  שדה חובה*
  Hagshama 2019-09-23T10:34:27+03:00