>עמותת על"ה
עמותת על"ה Yossi Brauer 2020-12-21T09:29:11+02:00

עמותת על"ה

רשת מרכזי עלה הוקמה בשנת 1982 על ידי קבוצת הורים לילדים עם צרכים מיוחדים שהיו נחושים וחדורי מטרה להעניק לילדיהם חיים מלאים ובעלי ערך תוך מיצוי מלוא יכולותיהם. ב- 1987 הצטרף לעלה הרב יהודה מרמרשטיין שמשמש כמנכ"ל מאז ועד היום. עם הזמן, הגרעין שנבט הוליד רשת רחבה וייחודית המהווה בית חם, ומספקת מענה טיפולי ושיקומי לאוכלוסייה עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה ומורכבות רפואית. חלומם של המייסדים התגשם.

רשת עלה היא משפחה גדולה המהווה קהילה גלובלית, אשר מבוססת על עקרונות של מחויבות חברתית, אנושיות, רגישות וחסד. כל אחד מחברי המשפחה הזו תורם את חלקו החשוב למען המטרה המשותפת – להעניק למאות ילדים ובוגרים חיים מלאי משמעות ואיכות. המשפחה המורחבת של עלה כוללת ילדים ובוגרים, הורים ובני משפחה, אנשי מקצועות הבריאות, מטפלים, אנשי ציבור, מתנדבים, קרנות ותורמים יחידים, מכל הגילאים ומכל רחבי הארץ והעולם. כולם פועלים יד ביד – 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה – כדי לספק טיפול מעולה בסביבה חמה ואוהבת. על מנת להעניק להם פתרון מקיף – כולל שירותי מגורים, רפואה, שיקום, חינוך וחברה – באווירה מכובדת, חמה ואוהבת, המזהה אותם כפרטים בעלי יכולות, תחושות וצרכים משותפים לכל בני האדם. העשייה המשותפת והמעצימה של משפחה גדולה, מקדמת ואוהבת, היא זו המחוללת שינוי משמעותי בחייהם של דיירי עלה היקרים. הצלחותיהם הגדולות של הדיירים נמדדות גם בצעדים קטנים של שינוי.

במרכזי עלה מועסק צוות מקצועי בעל ידע ייחודי והתמחות ספציפית בתחומי המקצוע השונים: מורות, גננות, סייעות שיקומיות, פיזיותרפיסטיות, מרפאות בעיסוק, קלינאיות תקשורת, הידרו-תרפיסטים, תזונאים, רופאים, אחיות, צוות פסיכו-סוציאלי ומטפלים רגשיים במוסיקה, אמנות ועוד. צוות עלה מתייחס לדיירים בכבוד ובאהבה, ומטפל בהם במסירות לאורך שנים ארוכות.

הגשמה בחרה לאמץ את עמותת עלה ואנו מזמינים אתכם, חברי מועדון המשקיעים,
להכיר את העמותה ואת פועלה המרגש www.aleh.org.